Трудове навчання

Люмінесцентна лампа назавжди

Зображення
Широко використовувані люмінесцентні лампи не позбавлені недоліків: під час їхньої роботи прослуховується гудіння дроселя, у системі живлення є стартер, який ненадійний у роботі, і саме головне - лампа має нитку розжарення, що може перегоріти, через що лампу приходиться заміняти новою.

На малюнку показана схема, що дозволить усунути перераховані недоліки. Немає звичного гудіння, лампа загоряється моментально, відсутній ненадійний стартер, і, що саме головне, можна використовувати лампу з перегорілою ниткою розжарення.
Зображення
Конденсатори С1, С4 повинні бути паперовими, з робочою напругою в 1,5 рази вище напруги живлення. Конденсатори С2, С3 бажано, щоб були слюдяними.
Резистор R1 обов'язково дротовий, по потужності лампи, зазначеної в таблиці.
Діоди Д2, Д3 і конденсатори С1, С4 представляють випрямляч з подвоєнням напруги. Величини емностей С1, С4 визначають робочу напругу лампи Л1 (чим більша ємність, тим більша напруга на електродах лампи Л1). У момент включення напруга в точках а і б досягає 600 В, яка надається до електродів лампи Л1. У момент запалювання лампи Л1 напруга в точках а і б зменшується і забезпечує нормальну роботу лампи Л1, розрахованої на напругу 220 В.
Застосування діодів Д1, Д4 і конденсаторів С2, С3 підвищує напругу до 900 В, що забезпечує надійне запалювання лампи Л1 у момент ввімкнення. Конденсатори С2, С3 одночасно сприяють придушенню радіоперешкод.
Лампа Л1 може працювати без Д1, Д4, С2, С3, але при цьому надійність ввімкнення зменшується.
Дані елементів схеми в залежності від потужності люмінесцентних ламп наведені в таблиці.
Зображення

За матеріалами книги В.Г. Бастанова "300 практических советов"

Конструкція практична, проста, працездатна, але, не економічна в плані споживання електроенергії. Резистор, що вказаний на схемі, повинен бути дротяним і досить великої потужності: 20-100ВТ залежно від потужності ЛДС (можна використати освітлювальні лампи розжарювання на 220В).

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.
Загрузка ...