Трудове навчання

Сувеніри з монет

Зображення
Сувеніри з монет
Автор статті працює вчителем образотворчого мистецтва і технології в сільській школі, веде гурток "Умілі руки".
У даний момент виготовлено чотири сувенірних ианно з використанням монет - "Російський витязь" (розмір 290x420 мм), "Золота рибка" (430x145 мм), "Сова" (310x275 мм), а також "Грошове дерево" (270x330 мм), на прикладі якого розповім про технологію виготовлення цих виробів.

Зображення

Для основи беремо вистругану і зачищену шліфпапером дошку товщиною не менш 18 мм потрібного розміру (у даному випадку 270x330 мм). Можна склеїти широку заготовку з 2-3-х вузьких (багатошарову чи фанеру ДСП краще не використовувати, оскільки в них погано забивати цвяхи).
На папері малюємо дерево заданої величини і через копірку переводимо на дошку.
Покриваємо тло навколо силуету дерева морилкою (можна розчином марганцівки), а після просушування - безбарвним лаком у 2-3 шари (рекомендую ПФ - він сохне повільніше нітролаку, але дає більш якісну поверхню).
Стовбур дерева виконуємо з латуні товщиною 0,3 мм методом видавлювання контуру на гумі (спочатку з лицьової сторони, а потім зі зворотньої, що додає стовбуру об'єм).
Можна використовувати замість латуні звичайну жерсть. Прибиваємо на основу.
Далі робимо крону з монет будь-якого вартості - 1,5, 10 копійок, аби вони були однаковими. Щоб прикріпити листя-монети до дошки, треба просвердлити в них біля ободка отвору діаметром 1 мм (на чи верстаті електродрилем).
Але я пропоную більш просту технологію. Пробиваємо отвір у 2 етапи. Поклавши монету на металеву плиту, приставляємо будівельний дюбель до потрібного місця і вдаряємо по ньому молотком - виходить майже наскрізне поглиблення (монети виготовлені з дуже м'якого металу).
Потім кладемо її на дерев'яний брусок і пробиваємо отвір наскрізь звичайним шилом, ударивши по ньому молотком. Прибиваємо "листя" рядами цвяхами довжиною 15 мм, починаючи від нижньої частини крони, поступово заповнюючи всю її поверхню.
Кожен наступний ряд наполовину закриває попередній, практично ховаючи капелюшка цвяхів. Закінчивши роботу, кріпимо на задній поверхні дошки петлю для підвіски.
Костянтин СЕМЕНЯКИН, м. Клинці Брянської обл.
Фото автора
Делаем сами №11, 2008
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.
Загрузка ...