Трудове навчання

Навчальна програма для 5-9 класів з варіативними модулями

Зображення
Навчальна програма для 5-9 класів з трудового навчання (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти)містить інваріантні частини та варіативні модулі для 5-6 та 7-9 класів.

У 2013/2014 н. р. за новю програмою навчаються 5 класи.

ЗображенняЗображення

Формат: PDF
Розмір архіву RAR: 950 Кб.
Розмір файлу PDF: 1,1 МБ.

За матеріалами МОНМС

Додайте будь ласка ці файли в форматі doc.

Готував виступ на шкільному метдоб'єднанні на тему "Як зробити урок успішним", щодо оцінок , уривочок із статті:
Експериментуйте з методами оцінювання

Традиційне право оцінювати на уроці, звісно, належить вчителю. Вчитель, знає матеріал, може подивитися зі сторони, в решті решт існує система оцінювання. Але спробуйте проекспериментувати з методами оцінювання на уроках і ви відразу помітите як змінюється настрій ваших учнів.

Ø Надайте можливість дітям, хоч іноді, самим оцінити себе. Назвемо такий прийом самооцінювання. Які ж він має переваги? Дуже рідко трапляється так, що учень завишає свій бал. Майже завжди дитина входить у роль вчителя і оцінює свою відповідь адекватно. При цьому вона вже не почне звинувачувати у зниженні оцінки самого вчителя, а навпаки, сама зробить висновки, зрозуміє та знайде свої помилки.

Ø Також ми можемо надати можливість дітям оцінити один одного. Назвемо такий прийом - взаємооцінка. Він дуже корисний в парній роботі. Але особливістю такого оцінювання є те, що бали за кількість помилок оголошуються раніше.

Ø Командна оцінка дуже згодиться вам у роботі малих та середніх групах. В кожному класі є діти, які добре працюють у команді, дають правильні відповіді, а коли діло доходить до виступу перед класом від лиця команди, вони просто соромляться виступати. Саме для таких дітей існує такий спосіб оцінки, коли команда на чолі із капітаном сама вирішує хто і на скільки попрацював.

Доброго дня шановні колеги. Щодо оцінювання учнів на уроках. Я використовую КАРТКИ САМООЦІНЮВАННЯ. Наприклад по уроку 1.Організаційний момент - 2 бали. 2. Актуалізація опорних знань - 2 бали. 3. Вивчення нового матеріалу - 2 бали. Практична робота - 6 балів. Ну і звичайно учень в кінці уроку виставляє загальноотриману оцінку за урок. Якщо проробити систему це діє ефекимвно. І вже не займає багато часу на уроці оцінювання учнів.

До Н.І.Боринець
Щодо прграми Варіативного модуля Технологія виготовлення вишитих виробів (5- 6 класи), то вона майже співпадає з обов’язковою для вивчення складовою у 6 класі.
Якщо цей модуль використовувати у 5 клас, то діти вчаться наперед, а якщо у 6 класі, то повторюють вже вивчене. Звісно, що вчитель якось собі дасть раду, але хотілося б більш конкретних рекомендацій, щодо використання цієї програми для учнів з різним рівнем підготовки.

Надія
НА (Пн, 11/11/2013 - 01:41 — Гість)
Шановний Гість! Щоб відповісти на ваше запитання, я взяла аркуш паперу, розділила його на дві частини вертикальною лінією і виписала основний зміст із обов'язкової складової Блоку 2 для 6 класу і з варіативного модуля "Технологія виготовлення вишитих виробів" (рекомендую це зробити і вам, щоб зрозуміти, коли вивчати цей варіативний модуль).
Зміст Блоку 2 відрізняється від змісту варіативного модуля. Перший - більш глибший, грунтовний, охвачені майже всі важливі питання з укр. вишивки. Але і в першому і в другому випадку вживаються слова: вишивка, тканина, орнамент, вишивальні шви тощо. Але у Блоці 2 (6 клас)вивчаються не просто види тканин для вишивання, а тестильні волокна, їх властивості, способи отримання; вишивальні шви інші; обробк5а краю - інша; знаки і символи, а у вар. модулі тільки символи і таке інше.
Якщо гарно проаналізувати обидві програми, то вивчати варіативний модуль з вишивання (якщо в цьому є така велика необхідність)можна сміливо і в 5 класі, але вивчати те, що є у змісті модуля. Багато вчителів намагаються викласти все, що знають, а не те, що вимагає програма.
Дуже не хотілося б, щоб у 7-9 класах ви також обирали варіативні модулі з вишивання.
З повагою, Н.Боринець

Прошу висловити думки з проблеми оцінювання учнів на уроках трудового навчання і технологій.

З однієї сторони інспектор вимагає, щоб кожна практична чи лабораторна робота учня була оцінена.

З другої сторони програма вимагає, щоб на кожному уроці трудового навчання і технологій була практична чи лабораторна робота.

Тобто, коли відкриваєш сторінку "Трудове навчання" в класному журналі має стояти "Н" або оцінка - без порожніх клітинок.

Суть проблеми:
1. Якщо один урок, то куди поставити оцінку за домашнє завдання?
2. Чи можна об'єктивно оцінити 20 учнів за один урок щоразу?

Варіант вирішення проблеми:
Дозволити (рекомендувати) бригадне оцінювання, при якому клас ділиться на 2-4 бригади і учитель за один урок оцінює тільки одну-дві бригади.

Ваш варіант...

Комплексна оцінка - це хороший вихід із ситуації, але питання об'єктивності для мене залишається відкритим.

Варіант, яким користуюсь роками...

Щодо оцінювання, описував свій підхід в 2006 році на http://www.itcomp.edu-ua.net/last/2006/profile/77

Візьмемо для прикладу 8 клас, 1 година (спеціалізована школа).

Розділ 1. Основи вивчення матеріалів та способів їх обробки (5 год.).

Простий виріб http://terpug.com.ua/index.php?route=product/product&path=20_62&product_...

Маємо 5 полів (годин, клітинок) для оцінювання.

1. Організація робочого місця та безпека праці - офоормлення зошита, наявність спецодягу та короткого конспекту з безпеки праці, розуміння суті.

2. Графіка щодо виробу. Скористатись інструкцією (кожен учень отримує разом із матеріалами у свою власність, окрема подяка батькам, вони нас розуміють). На уроці даю інструктаж щодо виконання креслення брелока зі сталі в масштабі 2:1. Із алюмінію - ескізування власної розробки.

3.Відповідність розмірам та правильність форм (кути, паралельність сторін вн. квадрата зовнішньому)

4. Точність та якість виготовлення отворів отворів.

5. Оцінювання виробу (естетичність, функціональність...)

За теоретичні знаня, позапланові роботи ставлю оцінки-бонуси в щоденник.

Тематику оцінювання прописую в журналі (зміст уроку).

"є ще й батьки, які завжди хочуть знати про те, за що учень отримав оцінку: за те, що не вивчив; за те, що руки не звідти ростуть; за те, що вдома пробайдикував і не підготувався до уроку.......
А в нас все комплексні оцінки, що й сам дуже часто не пам'ятаєш за що ж поставив її.
А як корегувати семестрову оцінку з предмета?" - Пт, 10/18/2013 - 18:21 — Гість

Батьки учнів цікавляться оцінкою з трудового навчання в кінці грудня, на жаль. Але на щастя всі оцінки мають свою прописану тематику журналі.
Іноді приходиться розшифровувати оцінки на батьківських зборах, навіть за попередній семестр, і всім все стає зрозуміло.

...........

Багато переповнених класів по 25-26 учнів. На днях заходив до колеги на урок, має результат об’єднаних класів - 35 хлопців ("робота вчителю буде "в кайф", Пт, 10/18/2013 - 18:21 — Гість).

Хто додумався дозволяти об’єднувати класи в містах ??!!.

...........

Бажаю успіху та цікавих коментарів!

По-перше, щодо "обовязковості оцінювання". Ні в одному нормативному документі не передбачено оцінювання "кожної практичної чи лабораторної роботи учня" з трудового навчання. Якщо інспектор вимагає, то він має це аргументувати якимись документами. Сово проти слова тут не діє.
По-друге, а які це домашні завдання Ви задаєте, що їх вкрай потрібно оцінити окремим балом? Перевірка д/з займе значну частину уроку!!!! (а часу й так мало)
Порада. При будь-яких розкладах, можна ставити комплексну оцінку за урок, яка включає в себе д/з, практичну, і всі інші заплановані вчителем складові.

Можна взагалі нічого не ставити за урок учням, тоді взагалі робота вчителю буде "в кайф". Крім нормативних документів із оцінювання учнів з трудового навчання, є ще й батьки, які завжди хочуть знати про те, за що учень отримав оцінку: за те, що не вивчив; за те, що руки не звідти ростуть; за те, що вдома пробайдикував і не підготувався до уроку.......
А в нас все комплексні оцінки, що й сам дуже часто не пам'ятаєш за що ж поставив її.
А як корегувати семестрову оцінку з предмета?
Так батьки і ставляться "комплексно" до предмета - якби його не було, бо завдання додому було, але не оцінювали; на уроці за щось поставили оцінку, а за що - невідомо: все "комплексно".

1. В одній із шкіл Києва, а саме Українському колежі ім. В. О. Сухомлинського, взагалі не перевіряють д/з ні з яких предметів. Виконання д/з "випливає" під час опрацювання матеріалу на уроці. При цьому, завдання мають добре продумуватися а навчальний процес плануватися вчителем.
2. Досить негативним явищем є те, що учні навчаються за оцінку, а не за знання і вміння. Особливо!!!! з нашого предмета.
3. Дуже добре якщо батьки цікавляться навчанням дитини (знову ж таки не заради банальної оцінки, а тим більше не сваритися за неї приходять до вчителя) і вчителю завжди є що сказати і без класного журнала.
4. не спиймайте так негативно термін "комплексна оцінка". Я радив так поступити в конкретній ситуації: коли в журналі лише одна вільна клітинка. В свій час, я вів особистий журнал, в який заносив не тільки оцінки, а й робив окремі записи. А звідти оцінки переносив до класного журналу. В такому випадку перенесена оцінка ставала не тільки комплексною, а ще й виваженою.

На (Пн, 10/21/2013 - 10:39 — dsm1)
""Я радив так поступити в конкретній ситуації: коли в журналі лише одна вільна клітинка. В свій час, я вів особистий журнал, в який заносив не тільки оцінки, а й робив окремі записи. А звідти оцінки переносив до класного журналу. В такому випадку перенесена оцінка ставала не тільки комплексною, а ще й виваженою"" - скажіть будь ласка, а чи є якісь нормативні документи на ведення вчителем трудового навчання "підпільного" журналу? В класному журналі можна понаставляти будь-що (користуючись "підпільним" журналом). Але правди ніде діти, для нас це буває вигідно, коли заставляє адміністрація змінювати (підвищувати)оцінки з предмета (можна виправдатись: в мене у моєму журналі......).

А СКАЖІТЬ ТОДІ БУДЬ-ЛАСКА ЯК МЕНІ СТАВИТИ ВЗАГАЛІ ОЦІНКИ КОЛИ КЛАСНИЙ ЖУРНАЛ МАЄ БУТИ НАПРИКЛАД НА ДРУГОМУ УРОЦІ ОДНОЧАСНО У ДВОХ ГРУПАХ -В ДІВЧАТОК І В ХЛОПЧИКІВ????

Я і сьогодні веду такий журнал і ніхто його мені не заборонить, можна тільки рекомендувати іншим. Але для загалу поділюся зі своїми критеріями оцінювання. Вони дещо відрізняються від рекомендованих, але мені зручно їх застосовувати.
1. Теорія - знання теорії і технології, ведення документації і зошита.
2. Практика - дотримання прийомів і якість роботи, ощадність використання інструментів та матеріалів.
3. Безпека праці, організація праці, культура і гігієна;
4. Свідомість і самостійність у роботі, творчість.

Виставляючи за кожен критерій максимально три бали отримуємо - 12. Можна зі мною погоджуватися або ні, але мені зручно, а діти розуміють за що оцінка.

(На Пн, 11/04/2013 - 21:59 — oleksandr)
Творчість учителя трудового навчання - це добре, але не в цьому конкретному випадку: 12 балів не можна ділити на 2х6=12 чи 3+3+4++2=12 чи ще щось подібне. 12 балів - це найвища оцінка за знання та їх творче застосування!!!!
Люди! Давайте подумаємо, на що ми перетворюємо свій любимий предмет, вдосконалюючи так оцінювання учнів!!!

У класних журналах, де 1 год. на предмет, залишаються вільні сторінки. Чого не можна виділяти 2 колонки - на теорію і практичну? Нам би було б краще з оцінками і дітям тоже. А стимул ще ніхто не відміняв ні в школі ні в дорослому житті. За мотивацію не проживеш.

Освіта - величезне поле діяльності для людей підприємливих і кмітливих. Якось можна змиритися, коли тобі силою продають методичку, але коли змушують купувати власним коштом "Навчальну програму для 5-9 класів з варіативними модулями" то це викликає занепокоєння. Запевнення, що є електронний варіант не проходить - хто ж тоді купуватиме? Хотілось би почути думки відвідувачів з даного питання: чи це по всій Україні так чи тільки у Рівненській області?

В Харкові вчителі користуються електронним варіантом.

Шановна Надія Іванівна,скажіть будь ласка чи можна готувати на тренувальній кухні при вивченні варіативних модулів "Технологія приготування їжі.традиції укр.нац.кухні" та "техн.заготівлі та зберігання продуктів" і що для цього потрібно?Дякую наперед.

Надія
На (Пт, 09/27/2013 - 22:39 — Mashell)
Шановна Mashell! По-перше, я не зрозуміла, що означає "на тренувальній кухні". По-друге, для того щоб вивчати варіативні модулі, пов'язані з кулінарією, треба мати відповідне обладнання (електроплита, холодильник), кухонний інвентар та посуд. Все, що потрібно для кулінарії, має відповідати санітарно-гігієнічним нормам і вимогам. Якщо цього немає, то такі модулі краще не брати, особливо в Києві.
З повагою, Н. Боринець

Якщо все пререраховане Вами присутнє,чи потрібен якийсь дозвіл?Дякую вам.

Надія
Якщо в директора школи немає ніякого письмового припису з приводу порушення санітарно-гігієнічних вимог, то ніякого дозволу не потрібно. Треба дуже слідкувати за якістю продуктів і приготовлених страв. Часто буває так, що діти вдома (поза школою) їдять не зовсім якісні продукти, страви, а при першій можливості звертають все на уроки трудового навчання - так для них простіше, щоб батьки не лаяли за те, що вони купують і їдять за кишенькові гроші.

Пропоную скан Програми варіативних модулів 5-6 класи за Новим Державним стандартом.
http://my.mail.ru/mail/svitlya4ok/photo?album_id=1220
За паролем до мене в "личку"

Надія
На (Ср, 09/18/2013 - 17:48 — Svitanok)
Шановна Svitanok! Цікаво, який в цьому сенс: "Пропоную скан Програми варіативних модулів 5-6 класи за Новим Державним стандартом.
http://my.mail.ru/mail/svitlya4ok/photo?album_id=1220
За паролем до мене в "личку""???
Варіативні модулі для 5-6 класів є на сайті МОН України і на цьому сайті. То для чого "за паролем до мене в "личку""???

Можливо, зараз вже десь і є, але на момент складання календарних планів перерила весь Інтернет і врешті решт довелося купувати. Так хай хоч колеги користуються безкоштовно.

В помощь учителю! Литература. По теме "Мягкая игрушка". Книга О. Скляренко "Шьем Тедди-малышей и их друзей" (2013. издательство "Питер". 168 с. ) в интернет-магазине: http://www.labirint.ru/books/359441/ В книге технологии пошива игрушек+21-а выкройка. Также способы тонирования, проволочный каркас!

Добрий вечір. Скажіть будь-ласка, по скільки годин виділяється для вивчення в 7-х та 8-х класах, по 35 чи 70?. На вашому сайті є навчальна програма де має бути 35, а в листі міністерства № 1/9-426 пропонують 70 годин. Як діяти? Дякую!

Надія
На (Пт, 09/13/2013 - 00:01 — Гість )
Треба уважно читати документи МОН України: з 2013-2014 навчального року почали діяти плани, де у 7, 8 класі 35 годин на вивчення трудового навчання. Ці плани в цьому навчальному році діють тільки у 5 класах. Отже, 35 годин у 7 класі буде через рік, а у 8 - через два.
У 6-9 класах у цьому навчальному році навчаються за планом, де 6 - 1 година, 7 - 2, 8 - 2, 9 - 1 година.
З 2014-2015 року: 5-2 6-2, 7-2, 8-2, 9-1 година.
З 2015-2016 року: 5-2 6-2, 7-1, 8-2, 9-1 година і т.д.

Добрий день. Скажіть , будь ласка, чи можна створювать групу на трудове навчання з паралельних класів за новою програмою для 5 класів. Дякую.

Надія
На (Чт, 09/05/2013 - 10:12 — Гість )
Звичайно можна. Але повинен бути наказ по школі про об'єднання учнів двох класів в одну групу на трудове навчання. Далі. В журналах усіх 5 класів (2 чи 3) пишуть списки учнів (дівчат окремо, хлопців - окремо), виставляють їм оцінки. А справа записують теми уроків однаково в усіх журналах (без змін).
Один журнал (наприклад, 5-А) можна умовно вважати основним. Але в інших журналах (наприклад, 5-Б), там де зліва пишуть назву предмета: трудове навчання, дівчата (чи трудове навчання, хлопці) треба дописувати слова "спільно з 5-А"

Дякую, пані Надіє! А скажіть будь ласка, де я можу більш детально прочитати розьяснення з приводу того, як робити записи в журналі для класів, які обьєднані? яким нормативним доком це можна пояснити...Дякую!

На (Нд, 09/15/2013 - 18:01 — Гість)
Тут діє кілька нормативних документів:
1. Навчальний план
2. Ведення класного журналу
3. Оплата вичитаних годин
З повагою, Н.Боринець

Як Ви розповідаєтє - дуже зручно оформляти журнал, немає плутанини. Але у нас в гімназії адміністрація не хоче так робити , багато мороки кажуть.Ми об'єднуємо дівчат з двох класів, а в журналах всі записані одним списком разом з хлопцями.При перевірці журналів виходить нерозбериха.Чому б в методичних рекомендаціях не звернути увагу на оформлення цього питання?
Підкажіть як тарифікуються такі класи?

Надія
На (Пт, 09/06/2013 - 22:03 — Гість )
В яких рекомендаціях на це треба звернути увагу? Які пишуть для вчителів м. Києва?
А "багато мороки" до першої перевірки.

Администрация специализированной школы с углубленным изучением англ языка в 5-м классе выделяет на ТО 1 час нагрузки. Они правы ?

На (Нд, 09/01/2013 - 15:55 — Гість)
Щоб переконатися, чи адміністрація спеціалізованої школи правильно виділяє кількість годин на трудове навчання, треба вийти на сайт МОН України, знайти нвчальні плани і подивитись уважно на них.

А как тогда планировать работу, просто поделить часы пополам, или опять работать по часам двух семестров - 16 и19 ?

Надія
На (Ср, 09/04/2013 - 09:58 — Гість )
Не зрозуміле запитання: що значить "тогда"?

Дуже дякую admin за доповнення програмами варіативних модудів, тепер більш зрозуміла їх відмінність від попередніх.
Думаю в майбутньому кількість модулів збільшиться, а деякі модулі для 5-6 класів можна використати в 7-8 класах, що не діляться на групи хлопців та дівчат, якщо їх не встигли освоїти в 5-6 кл.

Надія
На (Нд, 09/01/2013 - 01:51 — antinz)
Шановна antinz! Варіативні модулі для 5-6 класів вивчаються тільки у 5-6 класах! Для 7-9 класів варіативних модулів більш ніж достатньо (30!). Треба приймати до уваги те, що на час упровадження Програми (за новими стандартами) у 7-8 класах буде вже одна година на тиждень. Із 30 варіативних модулів можна вже обрати модулі і для класів, які не поділяються на хлопців і дівчат, їх там достатньо.
І ще: хіба можна "крутити" програмою, "як циган Сонцем" (народна поговірка)? У нас же прийнято кожну думку, яка сподобалася, вважати законною.
З повагою, Н.Боринець?

Згодна, що модулів "багато" -30, але наприклад в цьому році у моїх 9-ти класників було бажання освоїти в першому півріччі технологію випалювання, або матчворку, бо вони не стикались із цими технологіями в 5-6 класах і не факт, що оберуть ці модулі в 10-11 класі, але змушені були обрати вишивання гладдю. Для маленьких міських шкіл із відсутніми майстернями для кулінарних робіт, де в майстернях стоять по одному верстату з 1950 року і по 8 верстаків на 27 учнів, діапазон варіативних модулів значно звужується, відпадають модулі, якими не володіють і вчителі (думаю мало педагогів -жінок можуть навчити учнів, хлопців і дівчат, різним видам різблення).По факту лишається 15 модулів, переважно "дівчачих".
Очевидно, що з переходом на Програму 2012р в 5-6 класах, що не діляться, буде освоєно більше модулів, але саме ті класи, що різко перейшли на Програму 2010р з модулями трохи постраждали. Навіть до нових 30 модулів, на мою думку, можна було б додати модулі по металопластиці, щоб хлопцям було корисно і дівчаткам цікаво.
Але хочеться сподіватись, що до шкіл буде приходити більше дітей, і класи будуть ділитись, і годин буде вистачати для двох вчителів, і не потрібно буде вибирати між "дівчачими" і "хлопчачими" модулями.

Надія
На (Ср, 09/04/2013 - 03:19 — antinz)
"Навіть до нових 30 модулів, на мою думку, можна було б додати модулі по металопластиці, щоб хлопцям було корисно і дівчаткам цікаво" - така думка у Вас з'явилась після того, як були надруковані модулі?.

Раніше не виникало потреби обирати модулі для класів, що не діляться на групи, вибуло по 1, 2 учні з 7-9 класів в ліцеї і все...
Після аналізу нової програми та варіативних модулів, я розумію, що для класів які прийшли в цьому році в 5 клас проблем із вибором модулів не виникне. Буду обирати в 5-9 класах блок для дівчат і по одному модулю, які співзвучні з інваріативним блоком для хлопців, а також по одному модулю в 5-6 кл за бажанням учнів.
Але для класів, які будуть довчатись за попередніми модулями по чотири в 7-8 класах я не можу добрати 4 різні "хлопчачі" модулі, доступні для освоєння дівчатками в досить обмежених матеріальнотехнічних умовах наших шкільних майстерень. Підкажіть як виходять із цієї ситуації в подібних школах.

За програмою:

Тема 2.1. Процес розмічан-
ня деталей на заготовці
Графічні зображення в тех-
нологічній діяльності люди-
ни (ескіз, креслення).

За підручником (Сидоренко В.К.) - кресленик.

На чому зупиняємося?

На (Сб, 08/31/2013 - 10:42 — oleg_bios)
Якось не зрозуміло, звідки взялось "кресленик"?
В.К.Сидоренко, як керівник творчої групи, робив правки у програмі останнім.

Програма - с.14 (PDF) остання редакція.

Підручник (Сидоренко В.К) - с.45, 77.

Нарешті нас почули!
Велика подяка admin за розташування програми варіативних модудів!

сьогодні готувалася для виступу на засіданні РМЦ. Дякую редакції журналу "Трудове навчання в школі" № 15-16 за серпень 2013 р., в якому є календарне планування обовязкової складової для дівчат (є і для хлопців) 5 класу. В журналі напечатані варіативні модулі для вивчення у 5-6 класах. Ось тут відбулася "заминочка" - модулі є, програм немає.
Для мене і для дівчат добре було б плавно перейти до модуля з об'ємної аплікації, а потім до м'якої
іграшки.Адміністрація рекомендує складати календарні плани на весь навчальний рік, а я не можу даже на останні уроки 1 семестру скласти, т.щ. програм ще немає

програми варіативних модулів знайшла лише сьогодні на сайті МОН, формат pdf. і є вже тут на сайті трудового.
http://www.mon.gov.ua/img/zstored/files/doc_29082013_tn_5_9.pdf

У нас сьогодні відбулося метод'обєднання вчителів трудового навчання. Методист у своєму виступі рекомендував самостійно доробити старі модулі до 20 год.

Надія
На (Вт, 08/27/2013 - 16:44 — master)
У Вас дуже творчий і сміливий методист! Цікаво, якого рівня: шкільного, районного, міського, обласного?

Міського!

На ((((Вт, 08/27/2013 - 12:59 — master )
І як це робити? Поділіться, що треба зробити.

На (Вт, 08/27/2013 - 12:59 — master)
Якби це можна було б робити, то ніхто б не морочив собі голову із творчої групи з розробки програм. Методист не міг рекомендувати доробляти старі модулі.
До цього була інформація на цьому сайті про варіативні модулі: змінився зміст модуля, змінилися Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учня.

Уважно перегляньте книжкові новинки від "Шкільного світу" на цьому сайті і найдете відповідь на своє запитання щодо програм варіативних модулів для 5-6 класів.
Людмила Рак, головний редактор газети "Трудове навчання" вид-ва "Шкільний світ"

Покуда наше замовлення дійде до нас пройде 10-14 днів. А календарний план треба мати на 1 вересня.

Шановний master! Якщо Ви передплачуєте газету "Трудове навчання" вид-ва "Шкільний світ", то орієнтовне кал.-тем. планування для 5 класу за новою програмою і для хлопців і для дівчат надруковано в № 7 (липень), ми потурбувалися про це заздалегідь до 1 вересня.
А "Програми варіативних модулів, 5-6 класи" Ви зможете придбати у нашого представника в ІППО - вона сьогодні їх замовила.

Мене не цікавить орієнтовне плануванняю, я і сам спраможний спланувати. Мене цікавлять програми варіативних модулів. Я був в нашому ІППО - відповідь була програми будуть не раніше початку вересня. На метод об'єднанні вчителів праці наш методист порадив користуватися старими додавши 4 години!

Цього робити не можна, тому що вони відрізняються від попередніх не тільки кількістю годин. Згідно нових Державних стандартів розроблені й нові Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів як у новій Програмі для 5-9 класів, так і в Програмах варіативних модулів. Назва розділів, зміст тем і структура теж суттєво відрізняється.
Тому, на мою думку, варто почекати початка вересня, щоб не робити "пусту" роботу та ще й з порушенням метод. рекомендацій.

Коли я про це сказав на методоб'єднанні - була відповідь, що те що пишиться на сайті це не є документ!
Також я теж вважаю, що треба дочикатися програми, але з одного боку адміністрація вимагає календарні плані, а з іншого вчитель не має права іти на урок без плана. Як не крути - винен буде вчитель, а на мою думку - це провина МОН.

Скажіть у 5 класі ми оцінюємо дітей чи ні? В 6 класі має бути 1 год чи вже 2?

На (Нд, 08/25/2013 - 14:37 — Гість)
Дуже хочеться кричати: Люди! У вас в руках Інтернет! Вийдіть на сайт МОН України (якщо зареєструватись, то справа в колонці є адреси і знайдіть навчальні плани - там все написано. І Ви не будете чекати те, що скаже ваша адміністрація чи голова методичного об'єднання? Ви все будете знати самі.
По-кроково:
1. www.mon.gov.ua (без пробілів)
2. Діяльність
3. Освіта
4. Дошкільна та середня освіта
5. Навчальні плани

6 клас - ще 1 година, на слідуючий рік - 2 години

Наприкінці минулого навчального року купив "Календарне планування. Трудове навчання (хлопці). Іваріативний і варіативні модулі 5-9 кл." віл Видавничої групи "Основа" 2012 рік. Скажіть, чи є можливість користуватися цим плануванням?

На (Сб, 08/24/2013 - 11:39 — aafs)
Змінилася структура і зміст Програм трудового навчання для 5-9 класів. У 5 класі цим матеріалом користуватися не можна, бо він не відповідає програмі трудового навчання (за новими стандартами освіти). Календарне планування варіативних модулів - також. Хоч можна підглядати, плануючи за новими варіативними модулями.

Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, чи має зауч школи у 5 класі ставити уроки не попарно тобто один урок у вівторок, наприклад, а другий у п'ятницю. Дякую.

Уроки трудового навчання в розкладі ставлять парами.

Завідуюча методичним кабінетом наполягає на роздільному проведенні уроків трудового навчання в 5 класі. Підкажіть, будь ласка, який нормативний документ регламентує проведення уроків парами. Дякую.

Надія
На (Вт, 08/27/2013 - 21:47 — Гість)
Підкажіть, будь ласка, в якому районі (області) працює така "Завідуюча методичним кабінетом"

Вдалось переконати МК, години поставили парами. Дякую

До начала учебного года осталось две недели. Хотелось бы уже заняться планами, а вариативных модулей еще нет и когда они будут неизвестно.Как это по нашему, иди туда не знаю куда, найди то не знаю что.

Шановні колеги! Редакція газети "Трудове навчання" видавництва "Шкільний світ" надрукувала варіативні модулі для 5-6 класів окремим збірником, який на цьому тижні чекаємо з друкарні.
До початку нового навчального року всі бажаючі зможуть їх придбати, звернувшись у видавництво. Детально про надруковані матеріали для 5 класу можна дізнатися на сайті видавництва http://www.osvitaua.com/tn/, а також на цьому сайті. Завтра детальна інформація буде наданана адміністратору сайта.

З повагою Людмила Рак,головний редактор газети "Трудове навчання" видавництва "Шкільний світ"

На (Чт, 08/15/2013 - 19:58 — lana-p )

Чому ж "иди туда не знаю куда, найди то не знаю что": шукаєте варіативні модулі, а йти треба на сайт МОН України.

На сайті МОН лише перелік модулів. А де ж програма???... Чому вчителі повинні її купувати???

На сайті МОН варіативних модулів немає!

Чому? Програма існує більше року, а МОН досі не виклав програми варіативних модулів на сайті для вільного доступу. Коли цей барбак закінчиться? Скільки можно заробляти на вчителях!

Доброго дня! Скажіть будь-ласка, а що робити якщо у 5 кл. навчається 3 учні (індивідуальне навчання)? Скільки годин має бути тоді? Яким чином складати календарне планування? Якщо програма вводиться тільки в 5 класі, то години в інших класах залишаються так як і були (6-1, 7-2, 8-2, 9-1)?

Де взяти програми варіативних модулів згідно нової програми? Чи можна просто використовувати модулі з чинної програм, збільшивши чса з 16 до 20 годин?

На (Вт, 06/11/2013 - 10:56 — Гість)
До нової програми розроблені нові модулі. Вони відрізняються від старих модулів змістом, державними вимогами до рівня загальноосвітньої підготовки учнів. Розроблені і нові модулі. Слідкуйте за сайтом МОН України, фаховою пресою.

Дуже хочеться швидше ознайомитись із новими модулями, для 5 змішаних класів.
А вже зараз для 7-9 змішаних модулів взагалі мало (таких щоб ніхто не ображався), хоча в 10-11 вибір широкий. Чому б не дозволити використання цих модулів в 7-9 кл., адже покищо в цих класах потрібно опрацювати 9 варіативних моделів із досить малого і вузькоспеціалізованого списку технологій, а в 10-11 лише два із великого переліку?

На (Вт, 07/30/2013 - 22:57 — Гість )
Програма для 5-9 класів (за новими Лержавними стандартами "висить" на цьому сайті і на сайті МОН України, мабуть, більше року!!!! Де в програмі, Пояснювальній записці є про змішані класи??? Про які варіативні модулі для змішаних класів може йти мова? До початку навчального року ще є час, то варто гарненько прочитати Пояснювальну записку до Програми!!!

Програма для 5-9 класів за новими Державними стандартами в 2013-2014 н.р. стосується лише 5 класів, які так само не поділяються на групи за гендерним принципом до 28 учнів і вчителі обирають один із блоків (дівчачий чи хлопчачий не суттєво) та 2 варіативні модулі. Так ось програм на ці модулі "НЕ ВИСИТЬ" ніде і не відомо коли вчителі їх побачать навіть якщо 100 разів прочитають Пояснювальну записку до Програми!!!
Стосовно 7-9 класів,які довчаються за попередньою "Новою редакцією програми. За загальною редакцією В.М. Мадзігона. 2010р.", то можливо слід дозволити у класах, що не діляться використання програм модулів для 5-6 кл, які не встигли вивчити в попередніх класах, або модулів 10-11кл , при умові, що їх не буде обрано в майбутньому у 10-11кл.

На (Ср, 08/07/2013 - 22:09 — antinz)
У цьому році Програма для 5-9 класів виходить у паперовому форматі. Влітку, під час власної відпустки, працювали з видавництвом. До 22 липня були узгоджені всі питання із видавництвом. Залишилось тільки чекати.
Газета "Трудове навчання" має надрукувати варіативні модулі для 5-6 класів. Шкода, але не володію інформацією в якому номері. Повинно бути до початку нового навчального року.
З повагою, Н.Боринець.

tata Отримала "Трудове навчання" за серпень. Надрукований в ньому тільки один варіативниий модуль "Технологія виготовлення м'якої іграшки". І все. Шукала в Інтернеті модулі до нової програми дуже наполегливо. Не знайшла. На сайті Міністерства також нічого немає. І ще одне запитання: чи можу я обрати одним з варіативних модулів (наприклад "Аплікація") якщо обов'язкова складова "Технологія виготовлення виробів з аплікацією" З повагою Тетяна

На (Чт, 08/15/2013 - 12:53 — tata-tarasova2010 )
Вже на цьому сайті була інформація про Програму для 5-9 класів (нові державні стандарти). Вона виходить у паперовому форматі.
Видавництво "Шкільний світ" випустило книжку з варіативними модулями для 5-6 класів.
Варіативні модулі для 5-6 класів - це не ті модулі, які чинні у Програмі для 6-9 класів.
Варіативного модулі "Аплікація" просто немає. Новий варіативний модуль для 5-6 класів має назву "Технологія виготовлення виробів, оздоблених об'ємною аплікацією".
Чи можна вивчати цей модуль у 5 класі - читайте у Пояснювальній записці до Програми.
З повагою, Н.Боринець.

В час, коли в школах впроваджуються ІКТ, в кабінетах стоять комп'ютери, треба булоб давно викладати варіативні модулі для 5-6 класів в єлектронному вигляді на сайті, щоб вчителі не бігали в пошуках газет і не витрачали свої і без того мізерні кошти на покупку друкованої продукції.

На (Пн, 08/12/2013 - 09:01 — master)
Всі школи мають кабінети ІКТ і Інтернет, вибачте, тільки на папері.

Дякую за оперативну і конкретну відповідь. Чекатиму наступних номерів газети.

На (Нд, 08/11/2013 - 22:59 — antinz)
Вибачаюсь за свою необізнаність з приводу друку варіативних модулів: вони виходять (чи вже й вийшли) окремою книжкою у "Шкільному світі".
З повагою, Н.Боринець.

До Н.І.Боринець
Чому ні на цьому сайті а ні на сайті Мінестерства освіти немає досі програм варіативних модулів за новим Державним стандартом? Де так званий вільний доступ до інформації?

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.
Загрузка ...